Yapım Aşamasında

Sitemiz en kısa sürede yayın hayatına başlayacak. Facebook Twitter Google+ Instagram
 Site yapım aşamasındadır aşamasındadır

Baranovichi de Tatil

Baranovichi de Tatil

Belarus Baranovichi Turu1.Gün İstanbul - Minsk Havalimanı - Baranovichi Transfer


Belarus Baranovichi Turu için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Belavia Havayollarının tarifeli seferi ile saat 11:50’de Minsk’e hareket. Yaklaşık 2 saat 30 dakika sürecek uçuştan sonra yerel saat ile 14:15’de varışımızın ardından (rehberimiz grubu Minsk’te karşılayacaktır) Panaromik Minsk şehir turumuz başlıyor. Minsk havalimanı Baranovichi Otelinize / evinize transfer.  2.Gün Baranovichi // Stalin hattı & 2. Dünya Savaşı Müzesi


Kahvaltının ardından öğleye kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra düzenlenecek olan Baranoichi şehirturuna katılabilirler. Baranovichi şehir merkezine 60 km. mesafede bulunan şehrin dışındaki gezilip görülebilecek önemli merkezlerden biri olan Stalin Hattı, Moskova’nın düşmemesi için Alman Ordusuna karşı Kızılordu tarafından yüksek yerde konumlanmış bir savunma hattıdır. Stalin Hattı, II. Dünya Savaşında ”Savunma Hattı” olarak bilinmektedir. Stalin Hattı’nda II. Dünya Savaşı’nda kullanılan çok çeşitli silahlarla birlikte, kurulan savunma hattı da gezilecek olup, burada Askeri Ekipmanlar Açık Hava müzesinde tanklar, uçaklar, helikopterler ve toplar görülecek eserler arasındadır. Yaklaşık 1 buçuk saatlik gezimizin ardından 2. Dünya Savaşı Müzesine geçiyoruz. Nazi döneminde, 1944 yılında yapılan ve 2. Dünya savaşını betimleyen dünyadaki ilk müzedir. Müzede, partizan hareketi günlükleri, el yazısı ve basılı kitaplar, el yapımı silahlar vardır. Bugün 3.000 metrekarelik alana kurulmuş olan müze, savaş raporları, günlükler, çizimler, askeri birlikler, askeri üniformalar, askeri silahlara ev sahipliği yapmaktadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Minsk’teki otelimizde.
Stalin hattı & 2. Dünya Savaşı Müzesi turu kişi başı :30 €3. Gün Baranovichi // Brest Kalesi turu


Sabah kahvaltısı sonrası rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman.Ardından Brest kalesini gezek için günübirlik Brest Turu

Beyaz Rusya`da Avrupa tarihinde yaşanan savaşları ve geçiş dönemlerini oldukça güzel yansıtan tarihi yapılar mevcuttur. Bir çok tarihi kale olan bu Belarus`ta en önemli kalelerden birisi de kesinlikle Brest Kalesidir. Belarus`a bir kültür gezisi yapmayı düşünüyorsanız bu kaleyi görmeden geri dönmemelisiniz. Beyaz Rusya’nın en önemli yerlerinden biri olan Brest Kalesi, 19. yüzyıla kadar uzanır ve İkinci Dünya Savaşı’nda Sovyet direnişinin önemli simgesi haline gelmiştir.

Brest kalesi hakkında...

 

4. Gün Baranovichi // Mir kalesi Turu 


Mir Kalesi, Beyaz Rusya'nın Grodno eyaletinin Korelichy bölgesindeki Mirunka Nehri kıyılarına yerleşik küçük bir kasaba olan Mir'de bulunmaktadır. Kale, gotik yapı tarzındadır. Yapımına 15. yüzyılda başlanmış olup 16. yüzyılda Prens Ilinich tarafından tamamlanmıştır.

1568'de Kale, yapıyı Rönesans tarzında son halini veren Prens Radziwill'in mülkiyetine geçmiştir. Üç katlı saray binası, kalenin doğu ve kuzey duvarları boyunca inşa edilmiştir. Sıvalı cepheler kalker taşından kapılar, kabartmalar, balkonlar ve sundurmalarla bezenmiştir.

Halen 600 senelik olan kale şatafatlı kraliyet ziyaretleri gibi iyi zamanlara sahip olduğu gibi, savaşlar ve işgaller türünden tahribatlara da maruz kalmıştır. Napolyon döneminin tahribatının ardından yapı, 19. yüzyılın sonlarında onarımdan geçmiştir.
KAYNAK: © UNESCO World Heritage Center - © Wikipedia.org

Not: Belarus Baranovichi Turu programımızda ödeme Beyaz Rusya ya geldiğinizde alınır. ön ödeme yoktur.

 

 

Opsiyonlarınızı siz belirleyin:

Fiyatlar:

İstanbul Minsk uçak bileti 200 euro ( gidiş dönüş)

 

Minsk havalimanı Baranovichi transfer 80 euro

 

Baranovichi Ev / Otel Günlük konaklama 35 euro

 

Şehir turu üçretsiz

 

Günlük tur fiyatları kişi başı 30 euro

****** Ekstra turlar minimum 10  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir******